Truineer Nieuws melden?

Truienaar helpt Innoptus Solar Team aan historische zege in Amerikaanse zonnerace

Het Innoptus Solar Team heeft de prestigieuze American Solar Challenge in de Verenigde Staten gewonnen. Achter dat Belgische succes schuilt ook een Truiense inbreng. Raphaël Annys uit Sint-Truiden maakte als Data Engineer deel uit van het twaalfkoppige kernteam en speelde een belangrijke rol in de strategie die de overwinning mogelijk maakte. Daarnaast blijft ook de band met Sint-Truiden sterk dankzij DronePort en Punch Powertrain.

© Innoptus Solar Team

Cruciale rol in racestrategie
Raphaël Annys is een van de twaalf geselecteerde ingenieursstudenten van de KU Leuven die het Innoptus Solar Team 2025-2026 vormen. Als Data Engineer was hij verantwoordelijk voor de verwerking van data, de racestrategie en de softwarematige simulaties waarmee voortdurend de ideale rijsnelheid werd berekend. Die aanpak bleek doorslaggevend, want op de vijfde wedstrijddag wist het team de leiding over te nemen van aartsrivaal Delft. Uiteindelijk werd de race in Amarillo, Texas, gewonnen.

Sterke Truiense band
Naast de aanwezigheid van Raphaël Annys heeft het team ook op logistiek vlak een sterke link met Sint-Truiden. DronePort wordt regelmatig gebruikt voor officiële onthullingen van nieuwe zonnewagens, partner-events en aerodynamische tests. Ook Punch Powertrain speelde jarenlang een belangrijke rol als hoofdsponsor van het team, dat toen onder de naam Punch Powertrain Solar Team bekend stond. Bovendien vonden de mechanische assemblage en verschillende topsnelheidstests van de zonnewagens plaats op de testfaciliteiten in Sint-Truiden.

Internationaal succes met lokale inbreng
De overwinning in de American Solar Challenge is opnieuw een knappe prestatie voor het Belgische zonneteam. Dankzij de bijdrage van Raphaël Annys en de blijvende samenwerking met DronePort en Punch Powertrain mag ook Sint-Truiden trots zijn op een aandeel in dit internationale succes.