Truineer Nieuws melden?

Nood breekt wet, ook voor de Bòddelkèèr

Door de hoge temperaturen en de kans op onweer werd het optreden van de Bòddelkèèr maandagavond verplaatst naar de kerk van Nieuw-Sint-Truiden. Nood breekt wet, want een optreden van de Bòddelkèèr in een kerk is toch net wat anders dan we we gewoon waren. Maar het kan niet anders dan dat het in dit Trudojaar helemaal naar de zin van Trudo was. Trúdou was zoe blèè as ene zòt da ve ens in en kérrek speilde op Nief Sintrùin, luidde het.

© Bòddelkèèr

Het optreden van de Bòddelkèèr vond maandagavond niet plaats in openlucht, maar in de kerk van Nieuw-Sint-Truiden, gelegen aan het ronde punt van de Grevensmolenweg en de Fabriekstraat. Omwille van de hoge temperaturen en de dreiging van onweerachtige buien werd beslist om uit te wijken naar de kerk. Nood breekt wet, en zo kreeg het publiek een wel heel uitzonderlijke locatie voorgeschoteld. Een optreden van de Bòddelkèèr in een kerk… Het is een keer wat anders

De deuren gingen open om 18 uur en het optreden startte om 19 uur. De kerk beschikt over ongeveer 600 zitplaatsen. Afgaande op de beelden waren die plaatsen goed bezet, waardoor het publiek massaal aanwezig was voor de voorstelling.