Truineer Nieuws melden?

Vrijstaat A: Back 2 The Nilles met Sylver, de wedergeboorte van Brouwerij Kerkom en een boekenfestival

Vrijstaat A pakt van vrijdag 24 tot en met zondag 26 juli opnieuw uit met een gevarieerd programma op de Abdijsite in Sint-Truiden. Van livemuziek en een bierproeverij over een lezing en een nostalgische danceavond tot een gezellig boekenfestival: bezoekers kunnen het hele weekend terecht voor een mix van cultuur, ontspanning en ontmoeting.

Vrijdag: muziek en speciaalbier

Vrijdagavond staat volledig in het teken van muziek en speciaalbier. De Truiense concertorganisatie Plectrum cureert het muziekprogramma en brengt de Belgische band Neighborman naar het zomerpodium. Ghix verzorgt het voorprogramma en daarnaast staat ook een verrassingsact op het programma. De avond wordt feestelijk afgesloten met een dj-set. De concerten zijn gratis toegankelijk.

Tegelijk neemt Brouwerij Kerkom de tapinstallatie over tijdens Vrijstaat Vrijdagen – The Beer Edition. Tussen 18 en 20 uur kunnen liefhebbers deelnemen aan een degustatie van vijf speciaalbieren van de brouwerij. Deelname kost 20 euro. Inschrijven is verplicht en het aantal plaatsen is beperkt tot vijftig deelnemers.

Zaterdag: van Ayurveda tot de nillies

Op zaterdag start het programma rustig met de lezing Ayurveda ontsluierd. In de Rode Zaal geeft Lieven Faes van 13 tot 14 uur een toegankelijke kennismaking met de eeuwenoude Indische levensleer. De lezing is gratis bij te wonen.

’s Avonds gaat het tempo de hoogte in met Back 2 The Nillies, een feestavond die volledig in het teken staat van de grootste hits uit de jaren 2000. Absolute blikvanger is Sylver, een van de bekendste Belgische danceacts uit die periode. Verder zorgen ook Dandy Lenny, DJ B. en DJVM voor de muziek. De deuren openen om 18 uur en het feest loopt door tot middernacht. Tickets zijn verkrijgbaar via vrijstaat.be.

Zondag: leesplezier voor jong en oud

Na twee dagen vol muziek en feest staat zondag helemaal in het teken van literatuur tijdens ’t Truiens Leesfeest. Vrijstaat A organiseert het boekenfestival samen met Standaard Boekhandel Sint-Truiden.

Bezoekers kunnen tussen 12 en 20 uur kennismaken met verschillende auteurs, deelnemen aan signeersessies en workshops, luisteren naar live-interviews en een poetry slam of genieten van livemuziek. Ook aan de jongste bezoekers is gedacht met een uitgebreide kids corner. Het volledige festival is gratis toegankelijk.

Praktisch

Vrijstaat A vindt plaats op de Abdijsite aan de Diesterstraat 1 in Sint-Truiden. Bezoekers betreden het terrein via de poort van het internaat en slaan vervolgens links af.

De zomerbar is geopend op vrijdag van 16 tot 24 uur, op zaterdag van 13 tot 00.30 uur en op zondag van 13 tot 23 uur.