Simon Van Ormelingen: “We helpen bedrijven groeien door hen te voorzien van het beste materiaal.”
Hoe is Microlease ontstaan en wat doen jullie precies?
“Microlease werd in 2019 opgericht als zusterbedrijf van Profilease, dat gespecialiseerd is in autoleasing. Zelfstandigen en kmo’s kunnen bij ons aankloppen voor een financiering voor allerhande machines en toestellen die ze nodig hebben om hun zaak op te starten of een boost te geven. Dat kan al vanaf een bedrag van 1.500 euro. Zelf deed ik de nodige ervaring op bij een grootbank. Voor hen ging ik op zoek naar leveranciers, die vervolgens geïnteresseerde professionelen doorverwezen naar de bank voor een leasing.”
“Wij zijn eerder een speedboot die snel en wendbaar te werk gaat.”
Waarin verschillen jullie van traditionele banken en kredietver-strekkers?
“Om te beginnen is er het bedrag van de leasing. De meeste grootbanken bieden geen oplossingen aan voor bedragen onder de tienduizend euro. Bij ons kan je al terecht voor financieringen vanaf 1.500 euro. Zeker voor beginnende zelfstandigen is dit een ideale oplossing om te kunnen starten met professioneel nieuw materiaal, zonder meteen grote investeringen te doen. Je kan de banken zien als grote containerschepen, wij zijn eerder een speedboot die snel en wendbaar te werk gaat.”
Jullie kiezen bewust voor een persoonlijke aanpak, vanwaar die keuze?
“De jongste jaren verloopt het contact met banken steeds minder persoonlijk. Processen worden gedigitaliseerd en het menselijk contact neemt af. Daar proberen wij het verschil te maken. Uiteraard werken wij ook efficiënt en digitaal. Toch houden we eraan vast om bereikbaar te zijn voor onze klanten. Zo staan we vaak in contactenlijsten met onze voornaam, gevolgd door ‘Leasing’. (lacht) Die band wil ik bewaren. Bovendien werken we samen met leveranciers uit zowat alle sectoren. Dat maakt dat we verschillende ondernemers op weg kunnen helpen. Denk maar aan bouwprofessionals, schoonheidsspecialistes, tuinmannen en horeca-ondernemers.”