Truineer Nieuws melden?

‘Gat te klein? Dan gooien we ons vuil gewoon ernaast’

We klagen soms over het tekort aan vuilbakken in het straatbeeld. Maar wie door Sint-Truiden wandelt – en dit geldt zeker niet alleen voor onze stad – merkt dat het probleem vaak niet het aantal vuilbakken is, maar de manier waarop ze worden gebruikt. Zoals op de foto aan Tichelrijlaan.

De stadsdiensten ledigen deze vuilbakken regelmatig, maar toch worden die containertjes vaak misbruikt. Sommige mensen deponeren er hun huisvuil in om vuilniszakken uit te sparen of gewoon uit gemakzucht. Anderen gebruiken de omgeving van de vuilbak als sluikstortplaats: wat niet in de vuilbak past, wordt er gewoon naast achtergelaten volgens het principe: “het gat is te klein, laat het dan maar staan”.

Dit zorgt niet alleen voor een slordig straatbeeld, maar ook voor extra werk en kosten voor de gemeenschap. Een propere stad is nochtans een verantwoordelijkheid van ons allemaal.

Wanneer houdt dit gebrek aan burgerzin eindelijk eens op?