Truineer Nieuws melden?

Stad Sint-Truiden wil zo goed als alle eigen kerken verkopen

Stad Sint-Truiden gaat bijna alle kerken die eigendom zijn van de stad verkopen. Het gaat om de kerken van Engelmanshoven, Gorsem, Halmaal, Kerkom-bij-Sint-Truiden, Runkelen en Velm. Alleen de kerk van Gelinden zal niet verkocht worden. Schepen van Financiën Günther Dauw (N-VA) zegt dat de verkoop van de kerken niet noodzakelijk is om de stadskas op orde te krijgen.

© Tony Tachelet

Op het grondgebied van Sint-Truiden vind je heel wat kerken, maar lang niet alle kerken zijn in het bezit van de stad. De kerken die dat wel zijn, zullen binnenkort waarschijnlijk op de markt verschijnen, want de stad wil ze niet langer onderhouden. Door de kerken van Engelmanshoven, Gorsem, Halmaal, Kerkom-bij-Sint-Truiden, Runkelen en Velm te verkopen, vermijden we net dat de kerken verkommeren. Het blijven iconische gebouwen en we hopen dat ze een nieuw nut kunnen krijgen voor de lokale gemeenschap. De schepen benadrukt ook dat de verkoop van de kerken niet noodzakelijk is om de financiën van de stad op orde te krijgen. De kerk van Gelinden wil de stad Sint-Truiden niet verkopen omdat ze momenteel gerestaureerd wordt en in de toekomst een nieuwe bestemming krijgt.
De kerk van Engelmanshoven aan de Luikersteenweg staat, samen met de nabijgelegen pastorie en feestzal, al enkele jaren te koop, maar er zou ondertussen wel een interessant bod zijn gedaan. Om de overige kerken te verkopen wil de stad een overkoepelend document maken met uitgebreide informatie over elke kerk. Het is de bedoeling dat er dit jaar al enkele kerken op de markt te koop worden gezet.