Truineer Nieuws melden?

Opening kermis Sint-Truiden zorgt voor plezier én gesprek over inclusie

De kermis in Sint-Truiden werd gisteren feestelijk geopend. Zoals elk jaar werd de eerste dag opgeluisterd met een speciale actie: kinderen die deelnamen aan de stedelijke vakantiewerking konden gratis tickets afhalen om de kermis op gang te trekken. Een mooi gebaar dat veel gezinnen op de been bracht. Toch klonk er ook een kritische noot van enkele ouders. Zij merkten op dat kinderen die in Sint-Truiden naar opvang voor kinderen met een beperking gaan, zoals De Regenboog, niet onder de regeling vielen. Voor hen voelde dit als een pijnlijk onderscheid. Maar kinderen die naar andere zomerkampjes gingen dan Bubbelpret, vielen ook niet onder de regeling. Van discriminatie is er dus geen sprake, al voelde het jammerlijk wel zo.

© Tony Tachelet

Schepen van Kermis Marijn Ghys begrijpt de teleurstelling, maar legt uit hoe de beslissing tot stand kwam:
“De vorige formule met massaal gratis kaartjes liep vaak uit de hand: lange wachtrijen, duwen en trekken, en zelfs kinderen die afgeschrikt raakten. Ook de kermiskramers waren er niet gelukkig mee. Daarom hebben we dit jaar gekozen voor jetons die de hele kermis geldig zijn. Dat gaf veel meer rust en plezier.”

Over de selectie verduidelijkt hij:
“Via de scholen konden we in de zomervakantie niet werken. Daarom kozen we om de jetons te verdelen via de stedelijke vakantiewerking Bubblepret. Maar elk kind dat toch naar het stadhuis kwam, kreeg zonder uitzondering minstens één gratis rit. Uiteindelijk verliep alles ordelijk en hadden we een mooie eerste dag.”

De bezorgdheid van ouders neemt hij ernstig:
“We nemen dit signaal mee. Samen met de kermiskramers willen we bekijken hoe we het volgend jaar nog inclusiever en beter kunnen organiseren, zodat élk kind kan genieten van de start van de kermis.”

Ondanks de discussie overheerst de positieve noot: de kermis werd geopend in een gezellige sfeer, zonder chaos, en met veel blije kinderen die genoten van hun eerste ritjes.