Het lokaal bestuur Sint-Truiden laat een nieuw verkeerslichtenplan (V-plan) opmaken voor het kruispunt Terbiest–Schurhoven–N722. Dat is nodig door de aanleg van de nieuwe langparking en de gewijzigde verkeerssituatie. De studie kost 5.063,85 euro en wordt uitgevoerd via een raamovereenkomst van het Vlaams Gewest. Het probleem rond de onveiligheid op dit kruispunt werd aan het lokaal bestuur gemeld door de buurtbewoners en een aantal passanten.
Burgemeester Ludwig Vandenhove licht toe: “De verkeerslichten op dit drukke kruispunt behoren tot de oudste van Limburg. Ze zijn technisch verouderd, onveilig en niet conflictvrij. Gelet op de algemene evolutie in mobiliteit, fietsers en voetgangers maken in toenemende mate gebruik van dit knooppunt, maakt dat er een nieuw plan nodig is. Bovendien is de verkeerssituatie ter plaatse veranderd met de aanleg van de langparkeerparking. Zoals bekend was ik geen voorstander van deze langparkeerparking. Nu ze er is, hoop ik dat ze tenminste gebruikt zal worden door bezoekers van de Sunday Markt. Op zondagvoormiddag parkeren nog te veel mensen fout in de omgeving van de rommelmarkt. Deze parking biedt een degelijk en nabijgelegen alternatief.”
Om de aanleg van de langparkeerparking mogelijk te maken werd een deel van de weg door het Agentschap Wegen en Verkeer overgedragen aan het lokaal bestuur.
“Deze overdracht betekent dat we verantwoordelijk zijn voor de verkeerslichten op dit kruispunt. Hierdoor kunnen we eveneens de inrichting en bereikbaarheid van de parking in goede banen leiden. Dit plan én de uitvoering ervan is absoluut noodzakelijk om een veilige situatie voor alle weggebruikers te realiseren die rekening houdt met de nieuwe verkeerssituatie,” besluit burgemeester Ludwig Vandenhove.
De studie maakt gebruik van microsimulaties en zal leiden tot een aangepaste aansturing van de lichten. Ook de nood aan nieuwe infrastructuur en veilige oversteekplaatsen voor voetgangers wordt onderzocht.