Truineer Nieuws melden?

Politie geeft uitzonderlijk lezing van 60 interventies op een gewone weekdag

Een goed gevuld dagje voor de interventieploegen… Donderdag kregen onze interventieploegen maar liefst 60 interventies voorgeschoteld. “We geven jullie voor één keer een overzicht van wat onze ploegen allemaal meemaken op een ‘gewone’ weekdag”, luidt het vanuit het kantoor op de Sluisberg
Een goed gevuld dagje voor de interventieploegen…
Gisteren (donderdag 26/11) kregen onze interventieploegen maar liefst 60 interventies voorgeschoteld. We geven jullie voor één keer een overzicht van wat onze ploegen allemaal meemaken op een “gewone weekdag”:
– Tijdens nachtelijke patrouille merkte een ploeg een voertuig op in Zepperen, gezien het tijdstip en enkele recente inbraken in de omgeving, ging de ploeg over tot controle. De bestuurder bleek op Pokemonjacht (kon dit ook aantonen) en wou net nog die ene speciale Pokemon vangen…;
– Omstreeks 1 uur werden enkele auto’s gecontroleerd in het kader van de nachtklok. Alle gecontroleerden bleken in orde te zijn en konden bewijs voorleggen dat ze ’s nachts op de baan moesten zijn;
– Om 1 uur volgden 2 interventies inzake nachtlawaai waarbij buren op de muur bonken;
– Om 2.45u ziet een ploeg een persoon buitenkomen uit een appartement. Hij was duidelijk onder invloed en de interventieploeg herkent de man die nog gezocht werd door ons.. Uit een recent onderzoek naar fietsdiefstallen en analyse van de camerabeelden in de stad, kon hij gelinkt worden aan verschillende fietsdiefstallen. Betrokkene werd gearresteerd en opgesloten in de cel. Hij werd voor verschillende feiten verhoord in de namiddag en hij bekende de fietsdiefstallen. Na bespreking met de parketmagistraat die in onze zone aanwezig was, wordt betrokkene via snelrecht opgeroepen voor de rechtbank;
– Om 07.30u werd een persoon opgehaald in Fedasil en overgebracht naar een gesloten instelling;
– Om 8.07u was er een oproep van 2 loslopende pony’s. Uiteindelijk heeft een buurtbewoner de pony’s in een weide kunnen vangen;
– Omstreeks 10u werd een voertuig getakeld die ondanks een parkeerverbod geparkeerd stond in de Olympialaan;
– In de Kwadensteenweg werden vaststellingen verricht van een poging inbraak in een kelder en op de Borloweg werd een werfdiefstal vastgesteld;
– Om 10.45u was er een oproep van een alarm in een winkel op de Tongersesteenweg. Er is geen braakschade, maar het binnenalarm gaat blijkbaar al enkele dagen af. De eigenaar werd gecontacteerd om dit zo snel mogelijk in orde te brengen;
– Om 11.30u is er een oproep van loslopende kalkoenen. 19 kalkoenen bleken ontsnapt uit hun hok en konden terug gevangen worden. Wij vermoeden dat ze samen de vlucht wilden nemen vóór de kerstperiode
En in de namiddag en later op de avond…. 
– Om 12.35u komt een dame aan het bureel een handtasdiefstal aangeven. Het signalement wordt verspreid aan de ploegen en om 12.50u kan een ploeg iemand aantreffen die aan de beschrijving voldoet. Betrokkene wordt gecontroleerd en is nog in het bezit van de handtas. Hij werd gearresteerd en na beslissing van de parketmagistraat zal de verdachte zich binnenkort al voor de rechtbank moeten verantwoorden (snelrecht). De handtas kon worden teruggegeven aan het slachtoffer;
– Om 14u was er een oproep voor een winkeldiefstal. De verdachte werd gevat en zal zich later moeten verantwoorden;
– Om 14.30u hield de ploeg toezicht aan een school daar problemen werden verwacht met een ouder. Een PV inzake verontrustende opvoedingssituatie werd opgemaakt;
– Om 15.45u wordt een ploeg opgeroepen voor een gaslek. De brandweer en fluvius zijn ter plaatse en lossen het probleem op;
– Om 16u worden opzoekingen verricht inzake een verdwijning;
– Om 16u is er ook nog een oproep van een diefstal uit een woning. Een verdachte wordt opgepakt en bleek onder invloed. Na onderzoek blijkt ze een diefstal te hebben gepleegd bij een vriendin met wie ze nu ruzie had. Na een huiszoeking worden de gestolen goederen teruggevonden. Dit dossier wordt via de M-werking van het parket afgewerkt;
– Om 16.35u is er opnieuw een oproep van een winkeldiefstal. De dief werd staande gehouden en verzette zich. Hij werd opgepakt en opgesloten in de cel. Hij zal zich binnenkort moeten verantwoorden voor de rechter (snelrecht);
– Om 16.10u wil een motard een bromfietser controleren. Deze neemt onmiddellijk de vlucht en door zijn rijgedrag brengt hij andere weggebruikers in gevaar. Uiteindelijk kon hij gestopt worden. Na controle bleek zijn bromfiets opgedreven. Zijn rijbewijs werd ingetrokken door de parketmagistraat en de bromfiets werd in beslag genomen;
– Om 17.45u kregen wij melding van een dronken persoon op de Hasseltsesteenweg. Wij treffen de man, die amper nog op zijn benen kan staan, aan en besluiten hem tijdelijk onder te brengen in de cel ter ontnuchtering;
– Om 20u wordt een verdwijning gemeld uit Asster. Na opsporingen wordt de man korte tijd later door ons aangetroffen en terug overgebracht naar het ziekenhuis;
– Om 21u behandelt een ploeg nog een oproep van een familiale twist;
– Om 21.15u wordt een voertuig met drie inzittenden gecontroleerd. De nummerplaat blijkt geschrapt, het voertuig is niet verzekerd, de bestuurder legt een positieve speekseltest af (drugs) en in het voertuig wordt nog 27 gram cannabis aangetroffen;
– Om 21.45u komt er een melding binnen van een verkeersongeval waarbij een voertuig in de gracht is terechtgekomen. De bestuurder legt een positieve alcoholtest af.
Dit betreft slechts een kort overzicht van de interventies die afgehandeld werden. Zoals jullie kunnen lezen werden 4 verdachten op één dag van hun vrijheid beroofd en opgesloten in onze cellen. Dankzij de aanwezigheid van een parketmagistraat in het kader van de recent opgestarte M-werking, konden verschillende dossiers snel en volledig aangepakt worden. Verschillende verdachten zullen de komende weken reeds voor de rechtbank moeten verschijnen!