Truineer Nieuws melden?

Hasp-O Centrum met Jens Volont in de (hout)prijzen

Jens Volont 4de jaars in Hasp-O Centrum (Technicum), pakte de derde prijs voor Limburg in de Vlaamse Houtproef, een proef voor leerlingen uit het secundair onderwijs die de richting hout of schrijnwerkerij volgen en daarvoor een werkstuk moeten maken.

© Fotograaf: Technicum

Elk jaar nemen zo’n 1000 leerlingen (BUSO, BSO, TSO) over heel Vlaanderen deel aan de Houtproef. “Daarmee willen we het houtonderwijs in een positief daglicht stellen en jongeren overtuigen dat een carri?re in die richting heel wat mooie perspectieven biedt”, zegt Willy Simoens, voorzitter van de organiserende Confederatie Bouw-Vlaamse Schrijnwerkers”. Truienaar Jens Volont kwam voor de provincie Limburg als derde uit. Hij pakte met andere woorden brons. Een hele prestatie voor deze 16-jarige die in het Technicum het vierde jaar hout BSO volgt. “Ik kreeg een dag de tijd voor mijn werkstuk, een stoel. Eerst was ik al heel blij dat ik voor de Houtproef geselecteerd werd. Maar dat ik ook nog in de prijzen zou vallen had ik nooit gedacht. Met dank aan het lerarenteam hout van het Technicum. Zij zijn gewoon top. Dat ik hiermee ook nog een aantal mooie prijzen in de vorm van werkmateriaal in de wacht sleepte, is mooi meegenomen. In de toekomst wil ik sowieso iets in de richting hout-interieur doen.” Stef Vandevorst, leraar hout van Jens, is net als zijn collega’s bijzonder fier dat ??n van zijn leerlingen het zover schopte. “Dit is in de eerste plaats iets om trots op te zijn voor Jens, die deze pluim zeker op zijn hoed mag steken. Maar het is ook een opsteker voor onze school en ons team natuurlijk. Het toont aan dat we goed bezig zijn en dat onze leerlingen zich de techniek en vakkenis eigen maken die nodig zijn om het te maken in dit bijzonder boeiende beroep.”