Strafke
header-stripes

Rundskop weer in de prijzen

Geschreven door Raf Vanmechelen op maandag 6 februari 2012 in rubriek Nieuws

Fotograaf: Archief
Rundskop is bij de uitreiking van de Franstalige filmprijzen 'Magritte du cinéma' in Brussel vier keer in de prijzen gevallen. We brengen je nog een aantal, extra, leuke beelden van de Apero, zaterdag op de Grote Markt.

Rundskop won de trofee in de categorieën beste acteur (Matthias Schoenaerts), beste Vlaamse film in coproductie, beste scenario en beste montage. De film van Michaël R. Roskam die genomineerd is voor een Oscar, weet daarmee vier van de negen nominaties te verzilveren.

Enkel 'Les géants' wist meer prijzen binnen te halen. De film van Bouli Lanners haalde de overwinning binnen in de belangrijkste categorie, beste film. Verder werd de film nog bekroond in de categorieën beste regisseur, beste actrice in een bijrol (Erika Sainte) en beste beeld. Ook voor de filmmuziek van de Gentenaar Bram Van Parys ('The Bony King of Nowhere') was een trofee weggelegd.

'Le gamin au vélo' van de broers Dardenne werd slechts één keer bekroond. Acteur Thomas Doret won in de categorie beste mannelijk hoop.

Tijdens de tweede editie van de Franstalige filmprijzen 'Les Magritte du Cinéma' werden in totaal negentien prijzen uitgereikt. Het evenement werd onder meer bijgewoond door premier Elio Di Rupo en door prins Laurent en prinses Claire. (De Redactie)

Stem nog tot 20 mei. Wie wordt uw burgemeester? Neem deel aan onze POLL
Je eigen barbecue-feestje zonder opruim en lekker dichtbij - Bloesem- en Zomer-BBQ's



Reacties